За Нас

Во нашето искуство од 33 години, не отстапивме од патеката, чекориме до сите светските трендови и целиме кон тоа секогаш да бидеме рамо до рамо со најновите и најдобрите трендови за убавина.

За таа цел сме редовни посетители на најпознатите семинари и конгресии за убавина во светот и благодарение на нив, учиме, се надградуваме и Ви ги нудиме докажано најефективните иновации од светските центри за убавина во Италија, Англија, Франција, Америка.

Во Silhоuette се спојуваат најсовремената светска технологија и обучен персонал.
Салонот располага со над 100 видови апарати со повеќе функции и програми кои опфаќаат третмани на лице и тело.

8.888 денари

3 Кавитации

3 Контур

3 Slim Tone

3 Мастер

3 Микро Масажер

5.999 денари

2 Кавитации + 2 Гратис

2 Липолиза + 2 Гратис

2 Slim tone + 2 Гратис

2 Body star + 2 Гратис

Промотивни пакети

За повеќе промоции и најнови вести, посетете ги нашите Facebook и Instagram страници.
Ве очекуваме!

Класичен третман на лицe

1.000 / 1.200

Биолошки третман

1.500 - 5.500

Цаци лице

1.600

Дијамантски пилинг

1.100

Овошна гликолна киселина

1.500

Ремоделинг

3.000

Радиофрекфренција

1.100

Масажа на лице со маска

600 / 800 / 1.000

Lorem ipsum dolor sit amet

1 HOUR

АПО ласер

1.100

Федеринг

800

Мезотерапија

1.100

Цаци контракции

1.600

Мезо пен

3.000 / 4.300

Брз лифтинг

1.800

Третман околу очи

1.600

Холивудски

1.800

Клеопатра

1.800

Цаци билдинг

1.100

Мадеро лице

1.000

Оxigen 6 лице / лице + деколте

1.800 / 3.600

Кислород лице

1800

ХИФУ лице /лице + врат

14.500 / 18.000

ХИФУ 4D лице / лице + врат

21.600 / 26.000

КУТЕРА – тело

14.100

КУТЕРА – лице / лице + врат

21.000 / 24.000

КУТЕРА – подбрадок

9.000

Пико ласер / отстранување тетоважа /
карбон ласер / избелување

1.800/ 3.600

Пед со гел

1.500

Надградба со гел – наливни

1.700

Гел на нозе

1.000

Цртање нокти

250

Гел лак

1.000

Педикир

900

Медицински педикир

1.100

Маникир

500

Надградба на нокти типс

1.400

Корекција на нокти

1.200

Гел на природни нокти

1.200

Lorem ipsum dolor sit amet

1 HOUR

Вадење на лак / гел

500 / 600

Парафинско паковање

300

Шминка

1200

Трајна шминка

6.000

Надградба на трепки

1.000

Свилени трепки

2.000

Фарбање трепки

300

Фарбање веѓи

300

Сoлариум MEGASUN

400 / 600

5-7 мин / 8-10 мин

Сончев спреј

1.800

Обликување веѓи

250

Типс на стапало

300

1 Типс

150

Надградба на коса со клипови

14.400 / 18.000

Надградба на коса со природни
прамени во сите нијанси

150 - 200

Вадење на надградба

1.500 / 3.000

ЈАГУАР – термо шишање

600

Шишање

500

Фенирање

400 / 700

Фигаро локни

500 / 1.000

Бојадисување корен / цела

1.000 / 2.400

Најнови техники на шатирање

100 / 150

Надградба услуга

100

Бразилски третман

7.200 - 12.000

Ботокс на коса

1.800 / 2.400

Кератин за нега

1.800 / 3.000

Прелив на коса

500 - 750

Свечени фризури

1.000 / 2.000

Маска ампули

250 / 400

Машко шишање

400

Детско шишање

400

Миење коса + масажа

300

Слим тон

600

Бодикомпјутер

600

Микро масажер

600

Мастер третман со 43 програми

1.300

Липолиза

1.200

Радиофрекфенција

1.100

LPG

1.100

Контур

950

Аквафореза терапија

3.600

Ултразвучна кавитација (липосукција)

2.900

Бенда завои

1.100

Бодиврапинг

800

Крио липолиза

1.800

Крио лифтинг

2.800 - 3.800

Целулитна масажа

600

Пилинг за тело

1.000

Пилинг BABOR A+C+E

2.900

Лимфна дренажа

1.500

Вакум масажа

750

Електро-целулитна масажа

750

Чоколадна масажа

1.800

Релакс масажа

1.200

Аромо масажа

1.200

Спортска масажа

1.800

Медицинска масажа

1.800

Мадеро тело

1.000

Масажа грб

600

Масажа стапала

600

Мезотерапија

1.100

Цаци тело

800

Цаци дланки

800

Третман со црвено вино на тело

3.000

Боди креатор (Shock wave)

2.150

ХИФУ тело

7.200

30 мин.

Липосоник

3.600 / 7.200

30 мин. / 1 час

БТЛ Ексилис

1.800 / 3.600

30 мин.

PRX

3.000

Нозе / Нозе со препони

900 / 1.100

Пола нозе

500

Пола раце / Цели раце

400 / 500

Длабоки препони / Плитки препони

500 / 300

Пазуви

200 / 300

Пола стомак / Цел стомак

200 / 400

Половина

250 / 400

Цел задник

300 / 400

Цел грб

500

Цело лице

600

Врат

300

Надусници

100

Цела брада

200 / 300

Мажи: Цели нозе

1.100

Мажи: Цели раце

600

Мажи: Цел грб

900

Мажи: Цели гради и стомак

900