+389 2 3 13 13 13 /+389 78 334 935 silhouete.salon@gmail.com

Третмани за слабеење

Третмани за слабеење

Мека и мазна кожа е сонот на секоја жена. Покрај негување со креми и третмани кои ќе ја разубават кожата на телото, особено за кожата на нозете депилацијата е неопходна постапка. Најчестиот и применет метод за отстранување на несаканите влакна е депилација со ладен или топол восок. Основната карактеристика на секоја восочна депилација е кубење влакна од корен. Ова е една од најдобрите техники кои даваат подолготрајни резултати. Ефектот на депилација може да трае до 5 недели. Долгорочното повторување на овој метод го ослабува коренот на влакна и ја разредува косата со текот на времето.

Закажете термин

Закажете го вашиот третман онлајн.

Доколку не можете да го најдете посакуваниот третман, побарајте не на телефонските броеви
+389 2 3 13 13 13
+389 78 334 935
или испратете ни мејл на: silhouete.salon@gmail.com

30 години искуство

Во нашето 30 годишно искуство, не отстапивме од патеката, чекориме до сите светските трендови и целиме кон секогаш да бидеме рамо до рамо со најновите и најдобрите трендови за убавина.

Промотивни

Пакети за слабеење

Изберете пакет третман од нашите заштитни лица и заштедете.

Убави сме кога ние се чувствуваме убаво. За мене, Силуете секогаш прави да се чувствувам фантастично.

Тамара Тодевска

Beauty rituals are an act of self love ♥️ @silhouetteskopje my happy place🥰

Kaltrina Kryeziu

The most professional team in town 🙌🏼

Тuna Sejdi

Следете не на социјалните мрежи за специјални понуди и подароци!

Контакт

Адреса

Васил Главинов 7B/3 Скопје

Контакт

+389 2 3 13 13 13
+389 78 334 935
silhouete.salon@gmail.com

Работно време

Понеделник – петок:  08:00 – 21:00
Сабота: 09:00 – 16:00
Недела: Затворено

Испрати ни порака