Третманот со овошна и гликолна киселина

Третманот со овошна и гликолна киселина ги отстранува изумрените клетки од кожата, односно врши органски пилинг. За овој третман се користат: млечна, јаболкова, цитронска, винска, салицилна, аскорбинска, гликолна и други киселини.

Овошната киселина ја стимулира и ја зајакнува кожата, ја зголемува хидратацијата, ги намалува брчките и раширените пори, како и пигментните нерамномерности, акните и подочниците.

Овошните киселини ја прават кожата чиста, мазна и еластична.  

Други третмани за Лице
Клеопатра
Клеопатра е органски третман кој прави длабинска хидратација и лифтинг на кожата на лицето - цена 1500 ден.
REMODELING FACE AND BODY
REMODELING FACE AND BODY  Комплетен лифтинг на лице,тело и гради...зацврстување на мускулите, затегнување на опуштена кожа, остранување на стрии и лузни. Целосно подмладување со REMODELING апаратот и волшебните инекции и еликсири намладост од најдобрата козметичка линија во светот Biologique Recherche, омилена кај светските ѕвезди... затоа што резултатот е видлив веднаш!...
Шминка
Silhouette ви нуди професионална шминка за секоја пригода. Без разлика дали сакате вашиот изглед да биде секојдневно совршен или да заблескате по повод одредена прилика, во Silhouette ќе добиете и долготрајна и еднократна шминка.  цена - 1000 ден.
50 видови биолошки третмани
Негата на лицето и убавината секогаш заземале важно место во животот на секоја жена. Се чини дека овој проблем е одамна решен, но високотехнолошките козметички компании постојано доаѓаат до поусовршени начини на третирање на овој проблем. Во последно време тие сè повеќе се свртуваат кон природата, каде што сметаат дека...