Aква фореза

Третманот аква фореза или мезотерапија без игли е научно докажан и клинички тестиран третман со кој се постигнува третман на кожата и обликување на телото со комбинација на три третмани. Аква фореза се практикува како третман за тело и како третман за нега на лице; третманот е сосема пријатен и релаксирачки.

Активната супстанција што се користи во овој третман е ласерот кој делува длабински во ткивото, постигнувајќи намалување на масните клетки, тонизација на мускулите и лимфна стимулација на организмот, што овозможува брзо ослободување на вишокот отрови.

Колку порано ќе почнете да ја негувате кожата на лицето со аква фореза третманот, толку побргу таа ќе се подготви за биолошки промени што ве очекуваат.

Други третмани за Лице
Клеопатра
Клеопатра е органски третман кој прави длабинска хидратација и лифтинг на кожата на лицето - цена 1500 ден.
REMODELING FACE AND BODY
REMODELING FACE AND BODY  Комплетен лифтинг на лице,тело и гради...зацврстување на мускулите, затегнување на опуштена кожа, остранување на стрии и лузни. Целосно подмладување со REMODELING апаратот и волшебните инекции и еликсири намладост од најдобрата козметичка линија во светот Biologique Recherche, омилена кај светските ѕвезди... затоа што резултатот е видлив веднаш!...
Шминка
Silhouette ви нуди професионална шминка за секоја пригода. Без разлика дали сакате вашиот изглед да биде секојдневно совршен или да заблескате по повод одредена прилика, во Silhouette ќе добиете и долготрајна и еднократна шминка.  цена - 1000 ден.
50 видови биолошки третмани
Негата на лицето и убавината секогаш заземале важно место во животот на секоја жена. Се чини дека овој проблем е одамна решен, но високотехнолошките козметички компании постојано доаѓаат до поусовршени начини на третирање на овој проблем. Во последно време тие сè повеќе се свртуваат кон природата, каде што сметаат дека...