Третмани
Spa педикир
Вистинска релаксација и нега на вашите стапала. Грижата за здравјето на вашите стапала значи грижа за вашата среќа. Кога ги нема болката, отеченоста и сите несакани појави во вашите стапала, вие сте подготвени за секоја активност во вашиот животот со насмевка.   SPA педикир - 750 ден. Медицински предикир -...
Spa маникир
Вашите раце се огледало на вашата личност. Рацете се најкористениот, но и најзапоставениот дел од телото на секоја жена. Не си го дозволувајте и вие тоа. Silhouette ви нуди Spa маникир кој ќе ги освежи вашите раце и ќе ги направи помеки, помазни, понежни и полни со здравје и виталност. ...
Нокти
Ако сакате да оставите впечаток на убавина и негуваност, тогаш грижата за вашите нокти не смее да изостане. Silhouette се грижи да ги задоволи вашите потреби и желби за совршени нокти: надградба на нокти ( типсови и наливни) - оваа надградба се врши од половината на природниот нокт, без при...
Парафинското пакување
Парафинското пакување за нега на раце и стапала се практикува со употреба на парафин. Парафинот се прави од нафта и има способност долго време да задржува топлина. Ваквата негова особина во светската напредна козметологија е искористена за нега на рацете и стапалата. Парафинскиот третман ја прави кожата мека, нежна и...
Солариум MEGASUN
Ако сакате секогаш да оставите впечаток при вашата појава каде било, она што особено го привлекува вниманието е вашиот тен. Дозволете MEGASUN 2010 солариумот на Silhouette да ви покаже што сè може да стори за вашиот изглед: вие ќе добиете тен како да сте се сончале на најсончевите светски плажи...
Сончев спреј
Дозволете си да си докажете дека можете за заблескате ако вашиот тен блеска. Благодарение на најсовремените формули за добивање прекрасен тен со помош на сончев спреј, Silhouette ќе ви овозможи да уживате во тенот што го посакувате за само неколку минути. цена - 1500 ден.
Топла и ладна депилација
Секоја жена сака совршена кожа: мазна, нежна и без влакна. Отстранувањето на влакната од несаканите делови знае да биде проблематично и болно. Silhouette ги надминува болните третмани за отстранување на влакната и во зависност од вашите потреби Ви нуди топла и ладна депилација за долготрајна мазност и совршеност на вашата...