Третмани
Клеопатра
Клеопатра е органски третман кој прави длабинска хидратација и лифтинг на кожата на лицето - цена 1500 ден.
REMODELING FACE AND BODY
REMODELING FACE AND BODY  Комплетен лифтинг на лице,тело и гради...зацврстување на мускулите, затегнување на опуштена кожа, остранување на стрии и лузни. Целосно подмладување со REMODELING апаратот и волшебните инекции и еликсири намладост од најдобрата козметичка линија во светот Biologique Recherche, омилена кај светските ѕвезди... затоа што резултатот е видлив веднаш!...
Шминка
Silhouette ви нуди професионална шминка за секоја пригода. Без разлика дали сакате вашиот изглед да биде секојдневно совршен или да заблескате по повод одредена прилика, во Silhouette ќе добиете и долготрајна и еднократна шминка.  цена - 1000 ден.
50 видови биолошки третмани
Негата на лицето и убавината секогаш заземале важно место во животот на секоја жена. Се чини дека овој проблем е одамна решен, но високотехнолошките козметички компании постојано доаѓаат до поусовршени начини на третирање на овој проблем. Во последно време тие сè повеќе се свртуваат кон природата, каде што сметаат дека...
BABOR третмани на лице
BABOR третмани на лице се третмани кои длабински го чистат вашето лице, ја регенерираат кожата и ги отстрануваат трагите што стресот и секојдневниот замор ги оставаат врз неа, длабински ја хидратираат и ја подмладуваат. 
Нехируршки лифтинг
Нехируршки лифтинг е најнов третман за лице, чии резултати се  регенерација и освежување на кожата, зголемување на способноста на мускулите за 100% и гарантирано подмладување. Овој третман е во облик на лифтинг-маска, која делува на сите типови кожа. Но, маската не делува само на површинскиот дел на кожата, туку и...
Контракции на лице
Контракциите на лице се доста баран метод за третман на лице, чии ефекти се граничат со ефектите добиени при пластична хирургија. Лифтинг-ефектите од контракциите на лице се регенерација и освежување на лицето, зголемување на способноста на фацијалните мускули за 100% и целосно подмладен изглед. 
Mагична ракавица
Третманот со магична ракавица е безболен третман кој го враќа младешкиот изглед на вашето лице. По само еден третман со магичната ракавица, еластичноста на кожата и циркулацијата на крвта се зголемуваат за повеќе од 40%.  
Ѕkin master
Ѕkin master е систем за подмладување на кожата, кој со нискофреквентни ултразвук вибрации безбедно и ефикасно ја ексфолира вашата кожа, зголемувајќи ја циркулацијата на крвта низ неа и со тоа правејќи ја поздрава и повитална. Со Ѕkin master од вашата кожа можете да ги отстраните: брчките и разните нерамнини, да...
Дијамантскиот пилинг
Дијамантскиот пилинг е третман за обновување на кожата при што се чистат и регенерираат не само површинските туку и длабинските слоеви на кожата. По овој третман кожата останува мека, мазна, хидратирана, ексфолирана и ослободена од сите нечистотии. Со длабинското чистење на кожата, дијамантскиот пилинг ја подобрува циркулацијата на крвта низ...
Третманот со овошна и гликолна киселина
Третманот со овошна и гликолна киселина ги отстранува изумрените клетки од кожата, односно врши органски пилинг. За овој третман се користат: млечна, јаболкова, цитронска, винска, салицилна, аскорбинска, гликолна и други киселини. Овошната киселина ја стимулира и ја зајакнува кожата, ја зголемува хидратацијата, ги намалува брчките и раширените пори, како и...
Skin Drainer
Третманот Skin Drainer се постигнува со апаратот Skin drainer, кој е новодизајнирана опрема во светот на убавината. Со нискофреквентни микробранови се стимулира мускулното ткиво под кожата и на тој начин се израмнува нејзината текстура и се подобрува виталноста и еластичноста.