Во самиот центар на Скопје, спроти Арапска куќа, е сместен најдобриот македонски салон за убавина Silhouette. Во нашите 25 години успешна работа ние успеавме да фатиме и да држиме чекор со светските трендови за убавина. Ние сме редовни посетители на најпознатите семинари и конгреси за убавина во светот, учиме, се надградуваме, ги следиме трендовите и ви ги правиме достапни најдокажаните и најефективните иновации од светските центри на убавина како Италија, Англија, Франција, Америка. Нашиот салон прави спој на најсовремена светска технологија и обучен персонал. Салонот располага со над 50 видови апарати со повеќе функции и програми кои опфаќаат третмани на лице, тело и коса, кои во рацете на нашиот едуциран и високостручен персонал прават вистински чуда и не само што ги остваруваат, туку и ги надминуваат вашите соништа за убавина. Третманите кои ви ги нудиме од вас ќе направат олицетворение на убавината.

Мени & Ценовник
Ново во Silhouette
Во тек со светските трендови
Единствена можност во Силуете!
Посакувате да имате полни, убави, сензуални усни!? Единствена можност во Силуете, со најдобриот пластичен хирург од Белград, доктор Drago Matijasevic.  27 и 28 Мај Закажете термин на 02/3131313
Вселенски брод
Третманите во нашиот најнов апарат - вселенски брод можат да се програмираат во зависност од вашите потреби. Вселенскиот брод помага во елиминацијата на водената болест (хидроксија) и во отстранувањето на целулитот од места како: стомакот, задникот, бутовите. За таа цел се користат акупунктурните точки на sanyinjiao и yinlingquan. Третманот има...
Холивудскиот третман
Холивудскиот третман на лице нуди мазна, затегната кожа без хируршки зафат. Со него се отстрануваат нечистотите, а кожата се храни и се подмладува. Намалувањето на брчките на челото, околу очите, носот и устата може да се забележи веднаш по првиот третман. Исто така се ублажува видливоста на подочниците, се редуцира...
Пред и потоа
Најдобри резултати за најкратко време
Промо Пакети
Заштедете со промо пакети од silhouette!
 • Изгледајте ТОП на плажа ова лето, со нашиот промотивен пакет за измазнување!

  3 x  Електро масажер, 

  6 x Боду тонинг

  2.990 денари ден.
 • Хит понуда за слабеење: ослабете трајно!


  2 х Ултразвучна липосукција,

  3 х Боди слим,

  3 х Реформер
   

  2.999 денари ден.
 • шминка
  фризура
  трепки

  2.000 ден.
 • солариум третмани x 5

  фризура

  нокти

  3.600 ден.
 • Пролетно освежување на вашата кожа!

  Дијаматски пилинг

  Магична ракавица

  900 ден.
 • Body Star  x 6
  Липолиза x 3
  Слимтон x 3

  3.000 ден.
 • Кавитација x 3
  Микрокомпјутер x 3
  Микро масажер или вакум масажа x 3

   

  4.000 ден.
 • Мезотерапија x 2
  Радиофрекфенција x 2
  Caci лице x 1
  Caci контракции x1 
  Skin Master x 1
  Caci околу очи x1 
  Ултразвук x 2

  6.000 ден.
 • Криолиполиза x 4

  4.000 ден.
 • Кавитација х 7
  Липолиза x 7
  Микро компјутер 10
  Слимтон 10
  Боди слим 10
  Антицелулитни масажи x 8

  15.000 ден.